Forum Articulate

Lekcja 3

Lekcja 3

by Marcin Klekowski -
Number of replies: 4

Mi też się podobala lekcja 3, super. Dzięki. Uśmiech  Taka kombinację liter i obiektu z worda udalo mi się wkleic też za pomoca zwyklego schowka, oczywiscie przez Slide View, tylko trzeba bylo najpierw troche oszukac edytorek. Mianowicie w Form View należy "wyspacjowac" (purystow jezykowych przepraszam za slowo) miejsce, w ktorym nastepnie w Slide View chcemy umiescic element ze schowka, przy czym wklejac ze schowka trzeba nie w miejscu przeznaczonym na dany element ale na wolne pole i dopiero potem przesunac go w pożadane miejsce. Autorem pomyslu jest Sebastian Zasada, uczestnik kursów, dziś testowalem, dziala dobrze. Metoda trochę pokretna ale przy duzej liczbie wklejanek jednak oszczedza czas.Tylko jeszcze takiej lekcji nie umiem zrobic Rumieniec

Mam jeszcze jedno pytanie do Quizmakera:  Czy pytania  serii Survey Question można przerobić na punktowane czyli Graded Question. Chciałbym wpisac do Quizmakera pytania Prawda/Falsz z 3-4 tezami, mozna oczywiscie wykorzystać ewentualnie Multiple Response ale to jednak nie to samo. Może jakies inne rozwiazanie...

Pozdrawiam wszystkich Uczacych się i Uczacych Articulate'a

In reply to Marcin Klekowski

Odp: Lekcja 3

by Marian Rusek -
Jak to nie to samo? Wielokrotne pytanie prawda/fałsz to to samo co jedno pytanie wielokrotnego wyboru!

A jeśli chodzi o wzrory i wklejanie ich do Articulate, to Xerte rulez Języczek Wpisuje się wzór w TeXu i ... jest - bez żadnych kuglarskich sztuczek Równy gość
In reply to Marian Rusek

by Marcin Klekowski -

Witam,

Oczywicie zgoda, formalnie to samo, ale jednak formula zaznacz poprawne odpowiedzi, w wersji pytania wielokrotnego wyboru w sytuacji gdy nic nie mamy zanaczac bo wszystkie tezy sa falszywe jest dla rozwiazujacgo troche mylaca. Wiem logika mowi tutaj "testy sa rownowazne", ale intuicja jest troche inna, a nasz test moze sprawdzac znajomosc malarstwa a nie logiki. A jesli chodzi o Xerte i Articulate, to dla kogos kto zaczyna swoja przygode z elearningiem Xerte jest za Articulate daleko daleko z tylu. Nie chodzi tutaj o mozliwosci obu programow (bo wszystkich oczywiscie nie poznalem) ale o wygode poczatkujacego uzytkownika - to moje subiektywne odczucie, probowalem obu. No i nie kazdy zna (moze wstyd sie przyznac Rumieniec ) Texa a przyswojenie sobie tego narzedzia to chyba nie jest kilkanascie minut. A tak swoja droga, czy moglbym poprosic o jakas pozycje, najlepiej w jezyku polskim, z ktorej moglbym zaczac uczyc sie Texa .

In reply to Marcin Klekowski

by Marian Rusek -
Rzeczywiscie przy zamienianiu pytan prawda/falsz na pytanie wielokrotnego wyboru trzeba dodawac opcje "Zadna z wymienionych" - Moodle wymaga, aby zawsze bylo cos zaznaczone, bo inaczej nie wie za co ma przyznac punkty. Jako ilustracje zalaczam zrzut ekranu z moim starym przykladowym quizem.

Zamiana wielokrotnych pytan prawda/falsz na wielokrotnego wyboru ma jednak sens, jesli chcemy losowac pytania. Losowania dziala na pojedynczych pytaniach, a nie na grupach pytan. Oczywiscie w przypadku Articulate jest to dyskusja czysto akademicka - wzory dodawane sa statycznie na slajd, wiec nie mozna takich pytan losowac. Ale w Moodle mozna.

Dobra ksiazka do TeXa dla poczatkujacych jest Lagodne wprowadzenie do TeXa. W ten sposob mozna latwo wpisywac wzory nie tylko w Xerte, ale tez w Moodle. Na przyklad wpisze teraz pierwszy wzor z tej strony (z sekcji Usage) - po wpisaniu tego kodu automatycznie generuje sie i wstawia rysunek:
 \sqrt{x + y} 

Attachment eSGGW_nasz_LMS1.png