Harmonogram zajęć z botaniki w semestrze letnim 2009/2010

(terminy zajęć na platformie mogą ulec zmianom)

termin zjazdu

na platformie

stacjonarnie

wykłady

ćwiczenia

 

zjazd w SGGW 1. stacjonarny letni

13. marca

 

organografia: embriologia część 1 - prowadzi dr Joanna Kopcińska, 2 h

poprawka II z korzenia

sprawdzian z pędu, 30 minut

organografia: embriologia (kwiat i nasienie) - prowadzi dr Joanna Kopcińska, współprowadząca - dr Barbara Łotocka

łącznie z kolokwiami 3h

 

 

 

 

wykład pojawi się na platformie 18. 03 o godzinie 8:00, termin przejrzenia: 22.03 do godziny 23:00

organografia: embriologia część 2 - prowadzi dr Joanna Kopcińska, 1 h

 

 

 

 

 

 

zadania pojawią się na platformie 18. 03 o godzinie 8:00, termin wykonania: 22.03 do godziny 23:00

zadania od dr Joanny Kopcińskiej

 

 

 

 

 

 

24.03 do godziny 23:00

raport i punkty z wykonania przez studentów zadań od dr Joanny Kopcińskiej

 

 

 

 

 

 

zjazd w SGGW 2. stacjonarny letni

27. marca

 

Systematyka: zagadnienia ogólne i rośliny zarodnikowe (glony i mszaki) - prowadzi dr Joanna Kopcińska, 1 h

Systematyka: zarodnikowe (paprotniki) - prowadzi dr Joanna Kopcińska, 1 h

poprawka I z pędu, 30 minut

organografia: embriologia (nasienie i owoc)

prowadzi dr Joanna Kopcińska, współprowadząca - dr Barbara Łotocka

łącznie z kolokwiami 3 h

 

 

 

 

wykład pojawi się na platformie 8. 04 o godzinie 8:00, termin przejrzenia: 15.04 do godziny 23:00

Systematyka: nagonasienne - sagowce, gniotowce - prowadzi dr Barbara Łotocka, 1 h

 

 

 

 

 

 

zadania pojawią się na platformie 8. 04 o godzinie 8:00, termin wykonania: 15.04 do godziny 23:00

zadania od dr Barbary Łotockiej

 

 

 

 

 

 

17.04 do godziny 23:00

raport i punkty z wykonania przez studentów zadania od dr Barbary Łotockiej

 

 

 

 

 

 

zjazd w SGGW 3. stacjonarny letni

17. kwietnia

 

Systematyka: nagonasienne - szpilkowe - prowadzi dr Joanna Kopcińska, 1 h

Systematyka: okrytonasienne dwuliścienne- prowadzi dr Barbara Łotocka, 1 h

sprawdzian z embriologii, 30 minut

systematyka nagonasiennych - prowadzi dr Barbara Łotocka, współprowadząca - dr Joanna Kopcińska

łącznie z kolokwiami 3h

 

zadanie pojawi się na platformie 18. 04 o godzinie 8:00, termin wykonania: 5. 06 do godziny 23:00

zadanie od dr Barbary Łotockiej i dr Wojciecha Kurka (dotyczy okrytonasiennych)

 

 

 

 

 

 

wykład pojawi się na platformie 22. 04 o godzinie 8:00, termin przejrzenia: 26.04 do godziny 23:00 (pierwsza część); 3.05 do godziny 23:00 (druga część)

Systematyka: okrytonasienne dwuliścienne (dwa osobne wykłady po 1 h) - prowadzi dr Barbara Łotocka, 2 h

 

 

 

 

 

 

zadanie- kontynuacja zadania z 18. 04, termin wykonania: 5. 06 do godziny 23:00

 

 

 

 

 

 

 

zjazd w SGGW 4. stacjonarny letni

8. maja

 

Systematyka: okrytonasienne dwuliścienne, dokończenie tej klasy - prowadzi dr Wojciech Kurek, 1 h

Systematyka: okrytonasienne jednoliścienne - prowadzi dr Barbara Łotocka, 1 h

poprawka I z embriologii, 30 minut

systematyka okrytonasiennych - prowadzi dr Barbara Łotocka, współprowadzący - dr Wojciech Kurek

łącznie z kolokwiami 3h

 

 

 

 

zjazd w SGGW 5. stacjonarny letni

22. maja

 

Systematyka: okrytonasienne jednoliścienne (dokończenie) - prowadzi dr Wojciech Kurek, 1 h

Podstawowe pojęcia z fitosocjologii - prowadzi dr Wojciech Kurek, 1h+1 arkusz

sprawdzian z systematyki (zarodnikowe+nagonasienne), 30 minut

systematyka okrytonasiennych - prowadzi dr Wojciech Kurek, współprowadząca - dr Barbara Łotocka

łącznie z kolokwiami 3h

 

 

 

 

zadania pojawią się na platformie 22. 05 o godzinie 8:00, termin wykonania: 7.06 do godziny 23:00

zadania od dr Wojciecha Kurka (arkusz fitosocjologiczny)

 

 

 

 

 

 

5. 06 do godziny 23:00

raport i punkty z wykonania przez studentów zadania z 18. 04 od dr Barbary Łotockiej i od dr Wojciecha Kurka

 

 

 

 

 

 

9.06 do godziny 23:00

raport i punkty z wykonania przez studentów zadania z 22. 05 od dr Wojciecha Kurka

 

 

 

 

 

 

zjazd w SGGW 6. stacjonarny letni

12. czerwca

 

Podstawowe pojęcia z fitosocjologii cd - prowadzi dr Wojciech Kurek, 1 h

Podstawowe problemy ochrony szaty roślinnej Polski - prowadzi dr Wojciech Kurek, 1 h

poprawka I z systematyki zarodnikowe+nagonasienne

ćwiczenia terenowe (2 h)

prowadzi dr Wojciech Kurek, współprowadząca - dr Barbara Łotocka

łącznie z kolokwiami 3h

 

 

 

 

zjazd w SGGW 7. stacjonarny letni

26. czerwca

 

NIE MA WYKŁADÓW, ZJAZD PRZEZNACZONY NA ĆWICZENIA TERENOWE

ćwiczenia terenowe (4h)

prowadzi dr Wojciech Kurek, współprowadząca - dr Barbara Łotocka

 

 

 

 

zjazd w SGGW sesyjny

9-11. lipca

 

 

poprawka II z pędu

poprawka II z generatywnych

poprawka II z systematyki zarodnikowe+nagonasienne

wystawienie ocen za I semestr (składowe to: ocena za sprawdzian z anatomii, ocena za sprawdzian z embriologii, ocena za sprawdzian z systematyki do nagonasiennych włącznie i punkty za pracę na platformie)

UWAGA: materiał z systematyki roślin  okrytonasiennych - w całości na egzamin (także materiał ćwiczeniowy)

EGZAMIN

w terminie zjazdu sesyjnego

9-11. lipca

ankieta ewaluacyjna

 

 

Last modified: poniedziałek, 10 sierpień 2015, 10:49