Zjazd w terminie 22 maja 2010, wykład i ćwiczenia prowadzi dr Wojciech Kurek, wykład rozpoczyna się o godz. 8:15 i trwa do godz. 10:00, ćwiczenia 10:15-13:00.

Tematy wykładu: Systematyka roślin: jednoliścienne, część 2

Fitosocjologia: Podstawowe pojęcia z fitosocjologii. Zwróć uwagę na wykład: "Oznaczanie zbiorowisk roślinnych w terenie" - występuje on tylko w wersji na platformie.

Temat ćwiczeń:

Charakterystyka wybranych kilku rodzin roślin okrytonasiennych. W zależności od etapu rozwoju wegetacji będą to rodziny z zestawu: jaskrowate, makowate, goździkowate, różowate z podrodzinami, bobowate, kapustowate, selerowate, ogórecznikowate, trędownikowate, psiankowate, jasnotowate, astrowate z podrodzinami, liliowate, ciborowate, wiechlinowatwe. Zadania wykonuje się na przykładzie wybranego gatunku z uwzględnieniem następujących cech: pokrój, typ kwiatostanu, wzór i narys kwiatu, typ owocu oraz innych cech typowych dla rodziny.

Ćwiczenia rozpoczniemy od sprawdzianu z systematyki roślin zarodnikowych i nagonasiennych. Jak zwykle, sprawdzian piszą tylko te osoby, które same uznają, że są przygotowane na tyle, że pisanie sprawdzianu i jego sprawdzanie nie będzie stratą czasu.

Osoby, które nie będą pisać sprawdzianu z systematyki w pierwszym terminie, mają do dyspozycji jeszcze dwa terminy poprawkowe.

W przypadku nieobecności spowodowanej chorobą, przedstawienie zwolnienia lekarskiego powoduje, że nie traci się dzisiejszego teminu zaliczania z systematyki.

Last modified: poniedziałek, 10 sierpień 2015, 10:49